Praca przez Internet - niezbędne narzędzia

Udostępnij

Chcesz rozpocząć pracę przez Internet i pracować jako Freelancer? Oczywiście możesz zacząć od wystawiania ogłoszeń na różnych portalach. Większość pracodawców poprosi Cię jednak odrazu o jakieś Twoje prace. Jeśli stawiasz strony internetowe i nie będziesz miał własnej, możesz nie zrobić dobrego wrażenia na potencjalnym zleceniodawcy. Jakie są niezbędne narzędzia do pracy przez internet? 

Własna strona internetowa 

Nie tylko osobom, które stawiają strony internetowe przyda się strona internetowa. Dotyczy to praktycznie każdego freelancera. Dlaczego? Ponieważ musisz gdzieś składować swoje prace, referencje i pokazywać gdzieś swoje umiejętności. W dzisiejszych czasach postawienie strony internetowej nie jest ani dużą inwestycją, a nie jest trudne. Wystarczy już 150 zł, za które kupisz domenę oraz hosting. Następnie możesz skorzystać z darmowego wordpress'a, który jest bardzo przejrzystym narzędziem do stawiania stron. Poświęcisz chwilę na naukę i masz swoją własną stronę. 

Konto w mediach społecznościowych

Nie mówimy tutaj o prywatnym koncie, chociaż to oczywiście także możesz wykorzystać do promocji swojej działalności. Bardziej profesjonalny jest jednak profil firmowy, na którym będziesz mógł chwalić się nowymi projektami. Warto wstawiać tam także, wartościowe treści związane z Twoją działalnością. Dzięki firmowemu profilowi na przykład na Facebook'u możesz także wstawiać reklamy, które zwiększą rozpoznawalność Twojej firmy. 

Doświadczenie

Ostatnią bardzo ważną kwestią jest Twoje portfolio. Posiadając zbór Twoich poprzednich prac lub chociaż referencje od poprzednich zleceniodawców łatwiej będzie Ci zdobyć kolejne zlecenia. Jeśli jesteś na samym początku swojej drogi możesz brać zlecenia za darmo lub po prostu pokazywać swoje umiejętności za pomocą YouTube lub bloga. To bardzo dobre miejsca do robienia instrukcji obsługi, dzielenia się swoją wiedzą za darmo. Jest to lepsze rozwiązanie niż praca za darmo, ponieważ dodatkowo zyskujesz pozycjonowanie swojej strony i pokazujesz się większej widowni.